A random variable X is distributed normally with E(X)=7 and σ (X)=4. Find p(3≤ X < 4.5)


Question: A random variable \[X\] is distributed normally with \[E(X)=7\] and \[\sigma (X)=4\].

Find \[p(3\le X\] < \[4.5)\]

Price: $2.99
See Answer: The solution file consists of 1 page
Solution Format: Word Document

log in to your account

Don't have a membership account?
REGISTER

reset password

Back to
log in

sign up

Back to
log in