[Step-by-Step] With Normal distribution average µ = 20 and standard deviation σ = 5 calculate z ―value for x = 33


Question: With Normal distribution average µ = 20 and standard deviation \[\sigma =\] 5
calculate z ―value for x = 33 .

Price: $2.99
Solution: The downloadable solution consists of 1 pages
Deliverable: Word Document

log in to your account

Don't have a membership account?
REGISTER

reset password

Back to
log in

sign up

Back to
log in